Skip to main content

CoachOK online Tudásmegosztó estek

Időpontok: 2023. december 18.,  2024. január 15.,  2024. február 5., 2024. február 26., 2024. március 18.

Helyszín: Online – Zoom meeting

Ismerkedjünk a terápiás módszerekkel!

Nap mint nap találkozunk mindannyian cikkekben, beszélgetésekben az egyszerre oly divatos, de sokszor félreértett terápia, terápiás módszerek kifejezésekkel. Sok a valós tudás, de van félreértés is a témával kapcsolatban, így fontos, hogy szuper szakemberektől kapjunk átfogó képet, tegyük helyre a félreértéseket.

Coachként, segítő szakma művelőjeként és magánemberként is érdekes és fontos, hogy betekintést nyerjünk az egyes terápiás módszerekbe, típusokba.

Erre lesz lehetőségünk a CoachOK Szakmai Szövetség által szervezett 5 online estén, ahol a program mindig azonos:
előadás + gyakorlatok + beszélgetés a témáról.

Az egyes alkalmak témái:

  • 2023. december 18. 18-20h – ZeneterápiaElőadó: Tóth Hedvig
  • 2024. január 15. 18-20h – PszichodrámaElőadó: Szabó Gabi
  • 2024. február 05. 18-20h – IrodalomterápiaElőadó: Imrei Andrea
  • 2024. február 26. 18-20h – MesepszichológiaElőadó: Kerekes Vali
  • 2024. március 18. 18-20h – MűvészetterápiaElőadó: Nagy-György Attila

Regisztrációhoz, kérjük, kattintson ide!

Részletek:

2023. december 18. 18-20h – Tóth Hedvig: Zeneterápia a szeretet hullámhosszán
A zeneterápiáról egyszerűen (félreértések tisztázása)
Zeneterápia a pedagógus szemével (zeneterápia vagy zenei nevelés)
Zeneterápia a gyakorlatban (különleges zeneterápiás formák, gyakorlati tapasztalatok)

2024. január 15. 18-20h – Szabó Gabi: Pszichodráma a coaching munkában
A pszichodráma csodás világát, filozófiáját, módszertanát a szervezetfejlesztés, coaching hamar felfedezte.
Moreno, a pszichodráma atyja szerint a lélek igazságát cselekvéssel érdemes feltárni, a spontaneitás, kreativitás a legfontosabb képességeink.
A csoport és személyes fejlesztésekben ez a terápiás irányzat az egyik leghatékonyabb módja az emberek támogatásának. 35 éve vagyok kapcsolatban a pszichodrámával, és a hitem benne csak erősödik!
Az online térben bemutatom, saját élményben bizonyítom a pszichodráma erejét, a “valóság feletti valóság” hatását és beszélgetünk a módszertanról, használatáról, a tapasztalásaimról.

2024. február 05. 18-20h – Dr. Imrei Andrea: Az irodalom mint személyiségfejlesztő művészetterápia
Dr. Imrei Andrea magyar-spanyol szakos tanár, műfordító és irodalomterapeuta, 2001-ben doktorált modern latin-amerikai irodalomból. 2013-ban irodalomterapeuta oklevelet szerzett a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen.
Öt évig a Petőfi Irodalmi Múzeum pedagógusoknak akkreditált biblioterápiás képzését vezette, 2019 óta pedig Pázmány Péter Katolikus Egyetem Biblioterápia Szakirányú Képzésésének szakmai vezetője.
A képzésen kívül számos terápiás csoportot tartott daganatos betegeknek, időseknek és önismereti céllal egészséges felnőtteknek is. Jelenleg ilyen jellegű csoportokat a Cervantes Intézetben (spanyol kulturális központ) tart magyar és spanyol nyelven.

2024. február 26. 18-20h – Kerekes Vali: A mese gyakorlati megközelítési módjai
A mese élő, aktív kapcsolat két ember között. Aki hallgatja, nyitottabbá, figyelmesebbé, kreatívabbá válik. Ebből adódóan a mesét központi elemként alkalmazó terápiák és módszerek hasznos eszköze lehet: általa megszólíthatjuk a másik ember mélyebb lelki rétegeit, elgondolkodtathatjuk és cselekvővé tehetjük saját problémáinak felismerésében és orvoslásában.
Kerekes Valéria, mese- és játékkutató, az ELTE Tanító- és Óvóképző Kar Neveléstudományi Tanszékének oktatója. Közel húsz éve tanít a felsőoktatásban, kutatásainak egyik kiemelt témája a mesék felhasználásának lehetőségei és módszertana.

2024. március 18. 18-20h – Nagy-György Attila: A tanult tehetetlenségtől a képessé válásig
Az (össz)művészet mint eszköz ad alapot ahhoz a Szocioterápiás önismereti és/vagy terápiás csoportfolyamathoz, melyben a tagoknak alkalmuk nyílik saját és mások értékrendjének a megismerésére, megértésére és elfogadására. Ez alapvetően egy szemléleti megközelítés, azzal a céllal, hogy az egyén(iség) létjogosultsága a közösségben mindenkire érvényes (lét)forma lehessen.

Vissza a programokhoz